رئیس بسیج اساتید استان اصفهان در گفت و گو با فارس مطرح کرد

تشکیل ۱۰ کارگروه برای حل معضلات کشور در اصفهان/ عبور از مشکلات در گرو ورود نیروهای انقلابی

رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: ۱۰ کارگروه برای حل معضلات کشور در استان اصفهان تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، محمد باقری صبح امروز در مراسم افتتاح دفتر بسیج اساتید دانشگاه شهرضا با بیان این‌که سازمان بسیج اساتید در جذب اساتید برجسته و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها در سطح استان فعالیت می‌کند، اظهار داشت: بستر راه‌اندازی دفاتر بسیج اساتید در کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان و کشور بر مبنای شورای عالی انقلاب فرهنگی فراهم شده است.

وی با اشاره به این‌که در اصفهان ۱۰ هزار نفر از اساتید در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی فعالیت می‌کنند که حدود ۴ هزار و ۱۰۰ نفر از آن‌ها عضو بسیج اساتید هستند، افزود: تحقق دستورات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، کمک به ایجاد زمینه روحیه بسیجی در حوزه‌های فرهنگی و علمی، تعامل و وحدت سازنده بین حوزه و دانشگاه و مشارکت در انجام تحقیقات مورد نیاز در سطح کشور از مهم‌ترین اهداف تشکیل بسیج اساتید محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این‌که ۴۱ درصد از اساتید استان اصفهان عضو جامعه بسیج اساتید هستند، گفت: از آغاز تأسیس بسیج اساتید در استان اصفهان، گرایش مسؤولان و رؤسا و اساتید دانشگاه‌ها به این نهاد قابل توجه بوده است.

وی با بیان این‌که با اشاره به افزایش تعداد دفاتر بسیج اساتید اعضای کانون بسیج نیز افزایش می‌یابد، بیان کرد: با توجه به سابقه شهرستان شهرضا در حوزه ایثار و شهادت، بسیج اساتید از موقعیت خوبی برای فعالیت برخوردار است.

باقری با تأکید بر این‌که مجمع بسیج اساتید استان دغدغه پیگیری منویات رهبر معظم انقلاب را دارد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب از اساتید دانشگاه خواستند تا در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب عمل کنند.

وی با اشاره به این‌که رهبر معظم انقلاب از دانشگاه به عنوان محلی برای تربیت قوه عاقله جامعه یاد کردند، عنوان کرد: ایجاد بستری برای اجرای دستورات امام(ره) و رهبری در دانشگاه‌ها، توسعه حلقه‌های هم اندیشی و تعالی صالحین، افزایش کارآمدی نظام، توسعه حلقه‌های علمی و پژوهشی و دانش‌افزایی اساتید از مأموریت‌های این سازمان است.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این‌که رسالت نیروهای انقلابی در دانشگاه‌ها هدایت و روشنگری است، ادامه داد: دشمنان انقلاب از همه توان خود برای ضربه زدن به اصل نظام و انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند و در چنین شرایطی دانشگاهیان در تبیین منویات رهبر معظم انقلاب و امام راحل(ره) و آرمان‌های انقلاب وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

وی با تأکید بر این‌که قشر دانشگاهی کشور به فرموده رهبر معظم انقلاب، نخبگان انقلاب و سربازان جنگ نرم هستند، خاطرنشان کرد: جنگ نرم مقدمه جنگ اقتصادی دشمن است که با هدف مأیوس کردن مردم از انقلاب طراحی شده است و اساتید دانشگاهی در این زمینه رسالت سنگینی بر عهده دارند.

باقری با بیان این‌که برای پیاده‌سازی تفکر امام و رهبری، خدمت به مردم و ایجاد روحیه امید به آینده در جامعه، شناخت دشمن و بصیرت لازم است، اضافه کرد: حل معضلات کشور در گرو ورود نیروهای انقلابی و بسیجی در بخش‌های مختلف است و تاریخ انقلاب اسلامی نیز درستی این ادعا را ثابت کرده است.

وی با بیان این‌که حلقه‌های هم‌اندیشی و تعالی صالحین به عنوان یکی از حلقه‌های اجرایی سازمان بسیج اساتید محسوب می‌شود، تصریح کرد: هدف اصلی از راه‌اندازی حلقه‌های هم‌اندیشی و حلقه‌های صالحین، معرفت افزایی و آشنایی علمی در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی است.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به تشکیل ۱۰ کارگروه برای حل معضلات کشور در استان اصفهان، خاطرنشان کرد: مسائلی همچون اقتصاد مقاومتی، پیوست‌نگاری فرهنگی، تحقق دولت اسلامی، حمایت از کالای ایرانی و معضلات فرهنگی در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است.

بسیج اساتید یک از فرهیخته‌ترین نهادهای علمی و فرهنگی کشور است

امیرحسین علی‌بیگی، رئیس دانشگاه شهرضا در ادامه این مراسم با بیان این‌که حضور مخلصانه، مجاهدانه و تأثیرگذار در تربیت و پرورش هم تراز با شهید چمران از ویژگی‌های ضروری استاد بسیجی است، اظهار داشت: بسیج اساتید می‌تواند سبب توسعه فرهنگ و روحیه بسیجی در جامعه دانشگاهی و به ویژه در میان دانشجویان شود.

وی با بیان این‌که بسیج اساتید یک از فرهیخته‌ترین نهادهای علمی و فرهنگی کشور است که مجموعه‌ای از تخصص، تعهد و اخلاص از ارکان اصلی آن است، گفت: اساتید باید با بینش روشن و نگاه سیاسی فهیم با توجه به شرایط جامعه با بصیرت نافذ رفتار کنند.

رئیس دانشگاه شهرضا با تأکید بر این‌که بسیج اساتید باید در انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی که بر اساس نیازهای دستگاه‌های اجرایی و به ویژه در بخش صنعت باشد، پیشگام باشند، تصریح کرد: اساتید نقش مهم و بسزایی در تربیت اخلاقی، فکری و بصیرتی دانشجویان ایفا می‌کنند.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ص۳۰/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.