به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد؛

جشن آنلاین «عید فطر و بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر» همراه با مسابقه/اسامی ۱۳ برگزیده جشنواره «این روزها» اعلام شد

جشن آنلاین «عید فطر و بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر» همراه با مسابقه و اعلام اسامی ۱۳ برگزیده جشنواره «این روزها» به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد با همکاری بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، جشن آنلاین «عید فطر و بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر» همراه با مسابقه جهاد مدافعین سلامت، فتح خرمشهر و جهاد با نفس در ماه مبارک رمضان و اعلام اسلامی ۱۳ برگزیده جشنواره «این روزها» به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با همکاری بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد.

محمد باقری مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در ابتدای این مراسم فرارسیدن عید سعید فطر و تقارن آن را با فتح خرمشهر تبریک گفت.

 

مسابقه جهاد مدافعین سلامت، فتح خرمشهر و جهاد با نفس در ماه مبارک رمضان

سپس مجید صفا مهر به توضیح در خصوص مسابقه این مراسم پرداخت و گفت: اگر این تقارن زمانی را لحاظ کنیم در ذهنمان یکی از موارد بزرگی که به چشم می خورد جهاد است جهاد با نفس که در ماه مبارک رمضان با توجه به آن و عمل به آن به قرب الهی دست خواهیم یافت، دوم سالروز حماسی و غرور آفرین فتح خرمشهر است که عملا نشان دهنده جهاد فی سبیل الله است و سوم  جهاد عمیقی که این ماهها در کشور برگزار می شود جهاد سلامت یا دفاع از سلامت که توسط مدافعین سلامت برگزار می شود که انشاالله به لطف خدا با دعای خیر بر این مسئله موفق باشیم.

وی ادامه داد: در این مراسم ما مسابقه ای را ترتیب دادیم که دور از این حرفها نیست و با پخش سه کلیپ در این خصوص شرکت کنندگان به سوالات مسابقه در خصوص جهاد مدافعین سلامت، فتح خرمشهر و جهاد با نفس در ماه مبارک رمضان در قالب دلنوشته های پاسخ داده که به سه نفر به قید قرعه به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح غرور آفرین خرمشهر جایزه ای تعلق خواهد گرفت.

 

سخنرانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین صالحون استاد حوزه و دانشگاه بعنوان سخنران این مراسم ضمن تبریک عید سعید فطر و سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار کرد: عید فطر را اگر خوب در رابطه آن فکر کنیم می بینیم بحث عید بودن در فرهنگ ایران ما فارسی زبانان به معنای روز جشن و شادی است ولی در زبان عرب همین معنای جشن را به اضافه این که در محتوی معنایی نزدیک به برگشتن به پاکی و برگشتن به آن چیزی که به آن تعلق می گیرد است دارد.

عید فطر کامل شدن ۳۰ روز یا کمتر ۲۹ روز مجاهدت و مبارزه با هوای نفس است

وی با بیان این که در واقع وقتی می گوییم عید فطر یعنی برمی گردیم به فطرت، عید غدیر یعنی برمی گردیم مروری و فکر می کنیم به غدیر و عید نوروز برمی گردیم به یک چیزی باستانی و یک مروری و برگشتی می دهیم خودمان را به آن سالهای دور، ادامه داد: لذا اگر در مورد عید فطر صحبت می کنیم که  عید بزرگ و عظیمی است و در روز عید فطر با فطریه ای که مهیا می شود روزه و عبادات ما به کمال و به تمام شدن و به اوج خودش می رسد و کامل می شود در زبان عربی عید فطر کامل شدن ۳۰ روز یا کمتر ۲۹ روز مجاهدت و مبارزه با هوای نفس است.

 

به تعداد مبارزه با هوای نفس دینداری می کنیم

حجت الاسلام والمسلمین صالحون افزود: همه دینداری مبارزه با هوای نفس است و کنترل هوای نفس و مواردی از این قبیل را شامل میشود و به تعداد مبارزه با هوای نفس دینداری و خودمان را بزرگ می کنیم و این که غالبا در سنین نوجوانی باقی می مانیم چون مبارزه با هوای نفس نکردیم.

وی با طرح این سوال که مبارزه با هوای نفس چگونه است گفت: خداوند می فرمایند برای مبارزه با هوای نفس کمک بگیرید از صبر از نماز و روزه مثل ماه مبارک رمضان که مبارزه با هوای نفس کنیم و حتی از حلال هم بگذریم و در روز عید فطر با دادن فطریه برگردید به فطرت و پاک پاک شوید.

 

۱۳ اثر برگزیده جشنواره «این روزها» شد

در ادامه این مراسم مجید صفا مهر با اشاره به این که جشنواره فرهنگی، ادبی و هنری در سطح کشوری از ابتدای بهار امسال (ایام عید نوروز) رقم خورد، گفت: با این محوریت که در مورد مسائلی که می تواند به نشاط اجتماعی کمک کند و به مسئله سلامت اهمیت دهد با عید و نوروز و فرهنگ ما و با نگرش اجتماعی ما مطابقت داشته باشد در بخش های متفاوت دکلمه، دل گفته، نقاشی، شعر، کاریکاتور، عکس، کتاب و فایلهای صوتی  فراخوان داده شد.

وی با بیان این که تاریخ اعلام اسامی برگزیده و اهدای جوایز به برندگان همزمان با عید سعید فطر اعلام شده بود، تصریح کرد: آثاری در بخشهای مختلف دریافت شد که در چند لایه مورد داوری قرار گرفتند که نهایتا ۱۳ اثر انتخاب و اسامی برندگان در رده های سنی کودک و نوجوان، جوان بزرگسال و در شغلهای مختلف دانشجو، دانش آموز، اساتید و کارکنان دانشگاه یا سایر اقشار بوده و امروز در جشن آنلاین عید فطر و بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر معرفی می شوند. 

سخنرانی و خاطرات سید مرتضی موسوی جانباز و از فرماندهان دفاع مقدس

سید مرتضی موسوی جانباز و یادگار دفاع مقدس و از فرماندهان دفاع مقدس نیز در این مراسم به ذکر خاطرات خود در عملیات بیت المقدس پرداخت و اظهار کرد: در شهریورماه سال ۵۹ زمانی که دشمن بحثی به مرزهای جمهوری اسلامی ایران حمله کرد از محورهای استان خوزستان مخصوصا از محور کوشک، طلاییه، پاسگاه زید و شلمچه پیشروی کرد دشمن از مرز عبود کرد و حداقل ۳۰ تا ۳۲ کیلومتر پیشروی کرد و خود را به ساحل رودخانه کارون رساند و از محور شلمچه به طرف خرمشهر حمله کرد که مقاومت جانانه ای توسط مردم مقاوم آبادان و خرمشهر اتفاق افتاد.

این جانباز و یادگار دفاع مقدس ادامه داد: بحث این بود که تحلیگران نظامی دنیا و مخصوصا غربی ها به صدام اعلام کرده بودند که با توجه به شرایط  سیاسی امنیتی و اقتصادی و حتی شرایط نظامی ایران فتح سه روزه خوزستان را خواهند داشت اما زمانی که از محور شلمچه ارتش عراق به طرف خرمشهر پیشروی کرد ۳۴ روز مردم مقاوم خرمشهر و آبادان به فرماندهی شهید سید محمدعلی جهان آرا  جلو ارتش عراق با حداقلها ایستادگی کردند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.