نخبگان بسیجی؛

گروه جهادی بسیج علمی غربالگری هفت هزار جمعیت زیبا شهر مبارکه را انجام داد

گروههای جهادی مرکز بسیج علمی شهید احمدی روشن مبارکه (زیباشهر) با شیوع کرونا پای کار آمده و در همه عرصه های مبارزه حضوری پررنگ دارند آنها از یازده هزار نفر جمعیت شهر غربالگری و ثبت نام ۷ هزار نفر را در طی ۸ روز انجام داده اند.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، مرکز بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهید احمدی روشن مبارکه (زیباشهر) از مراکز علمی بسیج است که در هفته بسیج ۱۳۹۸ افتتاح شد. این مرکز در شناسایی و جذب نخبگان سریعا کار خود را شروع کرده بود و با شیوع کرونا نخبگان بسیجی در قالب گروههای جهادی پای کار آمده و در همه عرصه های مبارزه حضوری پررنگ دارند آنها از یازده هزار نفر جمعیت شهر غربالگری و ثبت نام ۷ هزار نفر را در طی ۸ روز انجام داده اند.

پیمان نادری از بسیجیان فعال در عرصه مبارزه با کرونا با این مقدمه که در حوزه بسیج مسئولیت مرکز علمی بسیج شهید احمدی روشن مبارکه را عهدار هستم، گفت: رویکرد اصلی در راه اندازی مراکز علمی بسیج شناسایی و جذب نخبگان به منظور رشد و تعالی و همینطور استفاده از تجربیات و ظرفیتهای موجود است.

مسئول مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه (زیبا شهر) ادامه داد: مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه (زیباشهر) در هفته بسیج ۱۳۹۸ افتتاح شد در اولین اقدام با برگزاری کلاس زبان فعالیتمان شروع شد و بعد هم کلاسهای ریاضی را برگزار کرده بودیم که کشور و بعد هم استان اصفهان درگیر شیوع کرونا شد.  

نادری با اشاره به این که با شیوع کرونا کمبود اقلام بهداشتی، رعایت موارد بهداشتی و ضدعفونی همه اذهان را درگیر خود کرده بود، گفت: در اقلامی مانند ماسک و موادضد عفونی کمبود داشتیم، در کنار آن نیاز به ضدعفونی سطوح شهری و هم آگاه سازی و حساس سازی جامعه از موضوعات مورد تاکید بود که مثل همه اقشار بسیج در همین زمینه ها فعالیتها و کار خودمان را شروع کردیم.

وی افزود: از همان ابتدا پوسترهای آموزشی برای عابر بانکها توسط اعضای این مرکز علمی و با هزینه خود اعضا طراحی، چاپ و نصب شد و تا بحال سه مرتبه پوسترها روی عابربانکها نصب مجدد و همزمان ضدعفونی هم انجام گرفته است.

مسئول مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه (زیباشهر)گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در این مرکز انجام دادیم تهیه و بسته بندی مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح بود که با کمک خیران و کمکهایی که اعضای خودمان داشتند ۱۳۰ ضدعفونی کننده دست و تعداد ۲۰۰ ضدعفونی کننده یک لیتری سطوح همچنین ۲۵۰ عدد ماسک پارچه ای سه لایه آماده و در پایگاههای سلامت توزیع کردیم.

نادری گفت: یک گروه جهادی ۴ نفره مرکز بسیج علمی شهید احمدی روشن در همکاری با مرکز بهداشت زیبا شهر بعنوان نمایندگان سلامت آموزش های دیده و بر رعایت موارد بهداشتی و ضدعفونی از جمله در رابطه با کارتخوانهای مغازه ها و فروشگاهها همکاری و نظارت می کنند.

مسئول مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه سپس به طرح غربالگری سلامت اشاره کرد و گفت: گروه جهادی مرکز علمی بسیج برای اجرای این طرح با ۸ نفر تشکیل و سه خط تلفن و سه سیستم کامپیوتر هم آماده کردیم و اجرای طرح را از ۲۸ اسفندماه شروع کردیم.

وی تصریح کرد: جمعیت زیبا شهر مبارکه ۱۱ هزار نفر است که ۷ هزار نفر آن توسط گروه جهادی مرکز علمی بسیج  شهید احمدی روشن در طی ۸ روز غربالگری و در سامانه سلامت وزارت بهداشت ثبت نام کرد.

نادری با بیان این که یک راهکار اصلی برای شکست کرونا عمل به شعار در خانه میانیم است که اگر همه ما این کار را خوب ادامه دهیم بسیار سریع تر کرونا را شکست خواهیم داد، گفت: ما در مرکز بسیج علمی احمدی روشن مبارکه (زیبا شهر) برای تحقق این شعارفراخوان مسابقه ساخت کاردستی با مواد بازیافتی غیر آسیب زا ( مانند بطری های نوشابه، چوب بستنی و مواردی از این قیبل) را ویژه دانش آموزان از پایه تحصیلی سوم ابتدایی تا ششم اعلام و اطلاع رسانی کردیم.

وی تصریح کرد: مسابقه ساخت کاردستی با مواد بازیافتی غیر آسیب زا تا الان با استقبال خیلی خوبی روبروشده و  همه دانش آموزانی که در این طرح شرکت کرده انددر بازگشایی مدارس مورد تشویق قرار خواهند گرفت همچنین هدایایی به برگزیدگان اول تا سوم اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.