نماینده ولی فقیه در کاشان:

در جنگ نرم موقعیت شناسی ملاک‌ و معیار‌ است

آیت الله نمازی در دیدار با جانشین و معاون بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که کار در سازمان بسیج اساتید یک کار فرهنگی و به تعبیر رهبرمعظم انقلاب یک جنگ نرم است،گفت: موقعیت شناسی یکی از ملاک‌ها و معیار‌ها در جنگ نرم و در جهاد اکبر و نقشه راه است.

به گزارش  روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، آیت الله عبدالنبی نمازی در دیدار  سعید مسینه جانشین سازمان بسیج اساتید استان اصفهان،  بیژن شمس معاون سازمان بسیج استان اصفهان و حسنی مقدم مسئول بسیج اساتید کاشان، گفت: رسالت و مسؤولیت سازمان بسیج اساتید و محتوای تولیدی این سازمان مهم است. آیت الله نمازی اظهار داشت: کار در سازمان بسیج اساتید یک کار علمی و فرهنگی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک جنگ نرم است.

امام جمعه کاشان از بسیج به عنوان شجره طیبه نام برد و افزود: یکی از عوامل و ابزار بسیج برای انجام مأموریت‌های موفقیت آمیز داخلی و خارج از مجموعه، افزایش میزان معرفت به نظام تکوین است.

آیت الله نمازی تاکید کرد: آنچه را که بسیج باید با آن بروز و ظهور و نمود داشته باشد، افزایش میزان معرفت و شناخت به نظام تکوین است.

نماینده ولی فقیه در کاشان خاطرنشان کرد: یک استاد و دانشجوی بسیجی باید نگاه خود را به نظام هستی تعریف کند و بداند مأموریت گردش ماه و ستارگان و گردش شبانه روز چراغ راه نصب شده از بهشت بر روی زمین و ابزار هدایت انسان است.

آیت الله نمازی ادامه داد: یک استاد و دانشجوی بسیجی باید برای جهان هستی تحلیل و تفسیر داشته باشد که انسان از کجا آمده است، در کجا قرار دارد و کجا قرار است برود. وی گفت: استاد و دانشجوی بسیجی باید این تحلیل را داشته باشد که در میدان مبارزه و میدان جهاد اکبر که مبارزه با هوای نفس است در چه جایگاهی قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در کاشان با تاکید بر این که استاد و دانشجوی بسیجی باید موقفی که در آن قرار گرفته را بتواند تحلیل و تفسیر کند، اظهار داشت: دنیا عالم مبارزه با هوای نفس و کلاس کنکور الهی است و خداوند در دنیا انسان‌ها را آزمایش می‌کند و غفلت از این میدان مبارزه برای انسان خطرناک است.

موقعیت شناسی یکی از ملاک‌ها و معیار‌ها در جنگ نرم و در جهاد اکبر و نقشه راه است

آیت الله نمازی بیان داشت: موقعیت شناسی یکی از ملاک‌ها و معیار‌ها در جنگ نرم و در جهاد اکبر و نقشه راه است که باید از اساتید بسیجی متخصص و مجربی که بتوانند آن را به خوبی تبیین کنند استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در کاشان در ادامه یکی از فعالیت‌های مهم در دانشگاه‌ها را استخراج فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب و کاربردی کردن آن دانست و اظهار داشت: فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب باید به قانون تبدیل شود.

فرمایشات امام و رهبری باید استخراج، جمع بندی و به صورت لایحه به مجلس ارائه شود تا به صورت قانون تصویب و اجرا شود

آیت الله نمازی همچنین با اشاره به اینکه فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب موعظه است و کشور را باید با قانون اداره کرد نه با موعظه، ابراز داشت: فرمایشات امام و رهبری باید استخراج و بعد از جمع بندی به صورت لایحه به مجلس ارائه شود تا به صورت قانون تصویب و اجرا شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.