یادداشت مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر؛

چهل روز اشک و آه و حماسه- به مناسبت دهه فجر و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی

یادداشت مجتبی جعفری مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر: « چهل روز اشک و آه و حماسه- به مناسبت دهه فجر و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی».

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، یادداشت مجتبی جعفری مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر: « چهل روز اشک و آه و حماسه- به مناسبت دهه فجر  و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی».

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

چهل روز از آسمانی شدن سردار دلها، شهید قاسم سلیمانی گذشت.  چهل روزی که بر عاشقان سردار به اندازه یک عمر، طاقت فرسا بود. چهل روزی که پر از اشک و آه و حسرت بود. چهل روزی که بغض گلو هایمان را رها نمی‌کرد. بغضی که پیوسته آماده ترکیدن بود. بشکند آن دستی که این امت را به سوگ آن  عزیز نشاند و این امت خداجوی در چهل ویکمین بهار آزادی شاهد جای خالی آن عزیز شد.

اما اشک و آه و سوز، همه ماجرای عروج سردار نبود. عروج سردار سلیمانی روی دیگری هم داشت. یک سوی دیگر آن در آغوش کشیده شدن سردارسلیمانی توسط ارواح طیبه شهدا بود و رهبر معظم انقلاب در بیانیه‌ای که به مناسبت شهادت سردار صادر فرمودند، به آن اشاره کردند.

آن سوی اشک و آه این ملت، به جوش آمدن خون غیرت ملی فرزندان این مرز و بوم بود که خود را در تشییع باشکوه و دهها میلیونی سردار نشان داد و به تعبیر حضرت آقا، سوخت موشک های منهدم کننده پایگاه عین الاسد را تامین کرد.

آن سوی اشک و آه و سوز ما، شکسته شدن هیمنه فرعون زمان بود. با انهدام پایگاه امریکایی عین الاسد، جهانیان و به خصوص جهان اسلام فهمید که امریکا دیگر حتی قدرت تامین امنیت پایگاه های خودش را هم ندارد چه برسد به تامین امنیت دیگران.

آری، آن سوی اشک و درد ما بیدار شدن امت اسلامی بود. سردار سلیمانی فقط از آن ما نبود، او سردار بین‌المللی مقاومت بود و فقدان او خون جهان اسلام را به جوش آورد و جهان اسلام آماده انتقام از او شد. انتقامی که عن قریب دستهای آمریکا را در منطقه قطع خواهد کرد و به تبع آن فروپاشی آمریکا تحقق خواهد یافت ان شاء الله.

آن سوی اشک و آه ما نمایان تر شدن دو جبهه حق و باطل بود. با ظهور انقلاب اسلامی در دهه پنجاه، دو جبهه حق و باطل به طور علنی رو در روی هم قرار گرفتند، اما گروهی از افراد ساده لوح، پیوسته دم از توهم توطئه می زدند و وجود دشمن را انکار می کردند. ولی امروز با جسارت احمقانه ترامپ در قتل شهید سلیمانی و افتخار کردن او به این قتل، همگان بیش از پیش متوجه باطن پلید آمریکا شدند. امروز همگان متوجه شدند تقابل ایران و آمریکا تقابل  اسلام در برابر کفر است.

آن سوی داغدار شدن امت اسلامی آشفته شدن خواب ترامپ برای منطقه ما بود. ترامپ که تصور می کرد با برداشتن سردار سلیمانی از سر راه، مسیر معامله قرن هموار می شود متوجه شد که امت اسلامی بیش از پیش در مسیر مقاومت پای فشرد.

آن سوی در سوگ نشستن ما به خاطر شهید سلیمانی به پا شدن مجدد شور انقلابی در همه اقشار به خصوص نسل سوم و چهارم انقلاب بود و همگان بیش از پیش متوجه شدند که تقابل انقلاب اسلامی و استکبار، تقابل حق با باطل است و با حضور در تشییع باشکوه سردار با انقلاب و امام، پیمانی دوباره بستند. مردم با حضور دهها میلیونی در تشییع سردار ثابت کردند که همچنان پای کار نظام هستند.

شهادت سردار نشان داد که دشمن عنود ما همچنان پای کار  خباثت و جنایت است و باب مذاکره با آمریکا برای همیشه بسته است.

خلاصه با حضور میلیونی مردم در ایران اسلامی و در امت اسلامی و خنثی شدن توطئه های دشمنان ما، غلبه خون بر شمشیر معنای دوباره یافت.

اما این شکوه و عظمت سردار سلیمانی، معلول این بود که شهید سلیمانی فرزند اسلام بود. او پای درس امام راحل و نیز امام خامنه ای زانو زده بود و درس اسلام ناب را از نایبان برحق امام عصر-ارواحنا فداه-اخذ کرده بود. او از امامین انقلاب درس ایمان و اخلاص و ایثار گرفته بود و اینگونه بود که پاک زیست و آماده مرگی پاکیزه شد و در آخرین لحظات عمرش از خدا خواست که او را پاکیزه بپذیرد. او پاک و پاکیزه به دیدار معبود شتافت و به مقام والای شهادت رسید و بار دیگر در ایام فاطمیه دل های امت اسلامی را کربلایی کرد.

به دلیل داشتن همین اوصاف بود که حضرت آقا در خطبه نماز جمعه فرمود شهید سلیمانی یک مکتب بود. آری سردار ما  ذوب در انقلاب و ذوب در اسلام و ذوب در ولایت بود. عاش سعیدا و مات سعیدا.

البته آنچه رخ داد در برابر آن چه رخ خواهد داد خیلی اندک است. آنچه رخ خواهد داد خودباوری امت اسلامی و آمادگی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است.

شهادت سردار، آغازی باشکوه بر تحقق گام دوم انقلاب است که سردار شهید قاسم سلیمانی با خون ذیقیمت خود آن را امضا کرد و در یک کلام آنچه رخ داد مقدمه ظهور صاحب الامر و تحقق همه وعده‌های انبیا الهی است. ان شاءالله.

بسیج اساتید استان اصفهان حضور در حماسه ۲۲ بهمن که مصادف است با اربعین شهادت سردار سلیمانی و نیز حضور پرشور در کنار صندوق‌های رای برای انتخاب نمایندگان انقلابی و ولایی را پاسداشت خون شهید سلیمانی و همه شهدای انقلاب اسلامی می داند و همه امت حزب الله را به حضور در آن دعوت می کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.