در همایش باشکوه اساتید بسیجی بمناسبت روز بسیج اساتید

رضا سراج: دلیل طرح مجدد مذاکره از سوی آمریکا؛ خطا در محاسبات سبب توسعه نفوذ می‌شود

کارشناس مسائل راهبردی با ترسیم عملیات دشمن در ایجاد جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی دلیل طرح مجدد مذاکره از سوی آمریکا را شرح داد

رضا سراج: دلیل طرح مجدد مذاکره از سوی آمریکا؛ خطا در محاسبات سبب توسعه نفوذ می‌شود

دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۰۴:۳۰ |

کد خبر : ۹۴۹ |

اخبار سازمان

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، رضا سراج عصر امروز در همایش بزرگ اساتید بسیجی استان اصفهان اظهار داشت: امروز یک جنگ تمام عیار محاسباتی در همه عرصه‌ها در جریان است و پیروز این جنگ تأثیر بسیاری بر نظم منطقه‌ای، مناسبات جهانی و حتی نظم جهانی دارد.

وی افزود: در واقع ما امروز درگیر نسل پنجم جنگ‌ها هستیم، نسل پنجم جنگ هیبرید و یا ترکیبی است و ۸ جنگ را در خود جای داده و از هم‌افزایی این ۸ جنگ هم‌افزایی لازم باید حاصل شود.

کارشناس مسائل راهبردی خاطرنشان کرد: نقطه آغاز جنگ ترکیبی جنگ دیپلماتیک است و سعی می‌شود اجماع علیه کشور شکل گیرد و زمینه‌سازی برای هجمه بر کشور را آماده می‌کنند، در گام بعدی این جنگ باید منجر به جنگ اقتصادی شده و پس از آن جنگ اطلاعاتی شکل می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در صورت موفقیت در ایجاد رخنه در کشور هدف، شاهد جنگ سیاسی هستیم و پس از آن وقتی در کشوری جریانی از کانون تصمیم‌ساز وارد حوزه‌ها تصمیم‌گیری شد کشور دچار جنگ شناختی تمام عیار می‌شود.

سراج بیان کرد: در ادامه جنگ‌های بعدی مکمل آن شده و جنگ محاسباتی وارد مرحله اساسی می‌شود که جنگ سایبری و معتبر شدن جنگ نظامی و جنگ نیابتی شکل می‌گیرد و بعید است کشوری درگیر جنگ نظامی شود.

وی گفت: دشمن یا سعی می‌کند از این جنگ ترکیبی استفاده کند یا اینکه سعی می‌کند از جنگ نیابتی استفاده کند، در عرصه جنگ کشورها تا جایی که بتوانند از جنگ نظامی استفاده نکرده و سعی می‌کنند جنگ را در حوزه جنگ شناختی معتبر کنند.

کارشناس مسائل راهبردی اظهار داشت: براین اساس جنگی در کشور شروع نمی‌شود اما مسئولان آن کشور خودشان را در لبه پرتگاه آن کشور حس می‌کنند، این ۸ عرصه را جنگ ترکیبی می‌گویند.

وی افزود: این جنگ ترکیبی از سال ۸۴ علیه ما با شکل دادن به یک مجموعه‌ای به نام کمیته خطر جاری آغاز شد، نخستین کاری که کردند این بود که به بهانه حساسی، پرونده ما را به شورای امنیت بردند و از این جا جنگ دیپلماتیک آغاز شد.

سراج خاطرنشان کرد: جنگ دیپلماتیک باید اجماع‌سازی می‌کرد که متاسفانه با کمک فتنه‌گران، دشمن در جنگ دیپلماتیک پیروز شد، جنگ اقتصادی را علیه ما با ۱۹ تحریم جدید آغاز کردند و راه‌های دور زدن تحریم‌ها توسط فتنه‌گران به کنگره آمریکا ارائه و ۱۹ تحریم ترسیم شد.

وی تصریح کرد: فتنه ۸۸ بخشی از جنگ اطلاعاتی بود و پس از آن نیز در انتخابات ۹۲ جریان نفوذ از مراکز تصمیم‌ساز وارد مراکز تصمیم گیر و عرصه جنگ سیاسی فعال شد.

کارشناس مسائل راهبردی بیان کرد: شرطی‌سازی جامعه و تلاش برای تغییرات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و تغییر شیوه حکمرانی در این راستا مدنظر دشمن در جنگ شناختی است.

وی گفت: در کنار این جنگ شناختی از سال ۹۲ به بعد برای اینکه محاسبات ایران تغییر کند جنگ تروریستی و نیابتی در عراق و سوریه شروع شد و در جایی که لازم باشد جنگ سایبری صورت می‌گیرد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.